Kursy Kryptowalut

Kurs bitcoin i innych walut cyfrowych

Wzrosty i spadki cen w kantorach i na giełdach bitcoin wynikają z wielu czynników. Wahania kursu bitcoinów są znaczne i często zachodzą w krótkim czasie. Dlatego warto śledzić na bieżąco kurs bitcoin, a także innych walut cyfrowych. Umiejętne odczytywanie trendów jest pożądaną cechą każdego inwestora. Kurs bitcoin najłatwiej sprawdzić np. na stronie cryptonews.pl.

Z czego biorą się tak duże wahania ceny bitcoinów? Ma na nie wpływ m.in. sytuacja geopolityczna na świecie, pojawiające się od czasu do czasu spekulacje na temat możliwych rządowych regulacji rynku kryptowalut czy bankructwa kantorów internetowych. Warto jednak zauważyć, że po każdym spadku kurs bitcoin znowu wzrasta, przekraczając nawet pierwotny poziom.

Z uwagi na sztywną podaż i stałą maksymalną ilość wydobytych bitcoinów kurs tej waluty zachowuje się podobnie jak cena złota. Bitcoin, tak samo jak złoto, jest bezpieczną inwestycją. Przewagą bitcoinów jest to, że można dokonywać transakcji nimi bez opłat albo z bardzo niewielkimi opłatami, jest to więc świetna metoda transferu funduszy bez ponoszenia kosztów.

Bitcoin kurs

Również oparcie systemu bitcoin na zasadzie open source ma swoje zalety. W przypadku wykrycia przez użytkowników jakiejś luki bezpieczeństwa w sieci bitcoinów, będą się oni starali jak najszybciej ją usunąć. Nie występuje też groźba inflacji. Bitcoin i jego kurs prawdopodobnie będzie podlegał mniejszym wahaniom w momencie, kiedy wszystkie bitcoiny zostaną wydobyte i ich ilość na rynku będzie stała.

Stabilizacja kursu i wartości bitcoin najprawdopodobniej spowoduje także napływ nowych inwestorów i zwiększenie kapitalizacji rynku tej kryptowaluty. To z kolei wpłynie na wzrost wartości pojedynczego bitcoina. Śledź na bieżąco kurs bitcoin i innych walut cyfrowych dzięki cryptonews.pl!