Choć idea łańcuchów bloków została opracowana z myślą o transakcjach finansowych, potencjał jej implementacji w wielu innych sektorach okazuje się przerastać najśmielsze oczekiwania. Gdzie jeszcze znajdziemy blockchain i gdzie możemy się go spodziewać już niedługo?
Bitcoin i inne waluty to dopiero początek
Technologia blockchain pozwala niezliczonym użytkownikom na całym świecie na wydobywanie, gromadzenie, sprzedawanie i kupowanie kryptowalut, z których szereg stanowi obecnie doskonałą inwestycję. Po Bitcoinie przyszedł czas na Bitcoin Cash, LiteCoin czy Ethereum. Wszystkie te tokeny łączy jedna cecha wspólna - oparcie o technologię blockchain PoW.
Blockchain pojawia się już teraz wśród rozwiązań, które pozwalają na anonimowość wyszukiwań (Brave Browser), tworzenie zdecentralizowanych aplikacji lub gier. Kolejne perspektywiczne plany dla blockchain wiążą się z wykorzystaniem go w dystrybucji energii, zarządzaniu łańcuchem dostaw żywności albo identyfikacji osobistej.
Dowiedz się więcej: ICO − czym jest i do czego służy?
Technologia blockchain - niezależna i bezpieczna informacja
Możliwości, jakie przynosi ze sobą wykorzystanie blockchain w świecie cyfrowym i rzeczywistym, wiążą się z unikalną szansą na reformę wadliwie działających systemów, które przynoszą swoim użytkownikom więcej szkody, niż pożytku.
Mowa tu o sferach życia, z którymi styka się każdy człowiek - jest to chociażby kontakt ze służbą zdrowia, konieczność płacenia podatków czy przywilej głosowania. Technologia blockchain uprości proces zapisywania informacji dotyczących tych dziedzin, jednocześnie zapobiegając nadużyciom czy oszustwom dzięki trwałości i niezmienności bloków łańcucha.